Ofertowanie z generatorem dokumentów

Pracujesz i rozwijasz się w branży usług? W takim razie, niezależnie od dziedziny jaką one obejmują, na pewno masz sporo wiadomości, które zawierają pytania dotyczące ceny usługi, czasu realizacji oraz procesu wykonania usługi. Przygotowanie za każdym razem oferty dla potencjalnego klienta jest pracochłonne i zajmuje dużo czasu. Znacznie łatwiej i sprawniej odbywa się to gdy zastosujesz ofertowanie z generatorem dokumentów.

Jeżeli działasz na rynku już jakiś czas, to na pewno zdajesz sobie sprawę, że ponad połowa zapytań, to jednorazowa wiadomość, która służy porównaniu cen lub terminu dla danej usługi. Dlatego początkowy zapał i chęć szybkiego odpisywania na każdą wiadomość mogą szybko ulec zmianie. Niezmiennie, zachęcamy do odpisywania na każdą wiadomość, jednak my cenimy Twój czas i z tego powodu oferujemy Ci narzędzie – generator dokumentów, które przy jednoczesnym zachowaniu 100% reakcji na każde zapytanie znacząco usprawni i uprzyjemni proces ofertowania.

Tworzenie szablonu oferty w generatorze dokumentów

Po zarejestrowaniu lub zalogowaniu się w panelu generatora dokumentów DOKTOMY , zacznij od stworzenia szablonu dokumentu – w tym wypadku oferty np. na stworzenie identyfikacji wizualnej. Z górnej belki wybierz pozycję Szablon dokumentów -> Dodaj nowy szablon. Na ekranie zostanie otwarty edytor tekstowy z polami do nazwania dokumentu oraz z wyszczególnieniem użytych / proponowanych zmiennych. Na początku określamy, jaką nazwę ma mieć nasz plik, dodajmy krótki opis oraz definiujemy nazwę, pod jaką ma być zapisany na naszym dysku w generatorze dokumentów.

Treść oferty

Drugim krokiem, jest stworzenie treści, która ma się znaleźć w ofercie. Najważniejszą informacją jest, aby w tym procesie określić w generatorze dokumentów zmienne, które w dalszych etapach będą mogły być automatycznie uzupełniane. Aby określić dany wyraz / zdanie / liczbę jako zmienną, wystarczy wpisać ją w kwadratowe nawiasy [zmienna]. W początkowym stadium są wyświetlane nam sugerowane zmienne, z których również możemy korzystać. Dodatkowo, gdy sami zdefiniujemy zmienną w naszym szablonie, także ona będzie widoczna w proponowanych podpowiedziach. W przypadku, gdy chcemy ponownie wykorzystać jakąś zmienną, np. [Nazwa firmy], wystarczy kliknąć w niebieski przycisk, pod którym jest określona. Wtedy automatycznie zostanie wklejona w tekst, w miejscu, gdzie znajduje się kursor myszy.

 

Wykorzystanie szablonu oferty w generatorze dokumentów

Gdy szablon jest gotowy, zapisujemy go w generatorze dokumentów. Będzie on widoczny na liście naszych szablonów. Jak z niego skorzystać w przypadku pojedynczych ofert i zapytań? To najprzyjemniejsza część! Wybierz przycisk ‘Generuj dokument’ przy odpowiednim szablonie -> Wprowadź dane ręcznie. Pojawi się formularz, w którym należy uzupełnić pola ( określone wcześniej zmienne ) o prawidłowe informacje. Na samej górze widoczna jest nazwa szablonu, na podstawie którego wypełniamy poniższe dane. Na samym dole są dodatkowe opcje dokumentu, które będziemy poznawać i rozwijać w dalszych wpisach.

Gdy wszystko jest już gotowe, wybieramy przycisk u dołu strony -> Generuj dokument. Jeżeli dane zawierają poprawny format, zobaczymy zielone powiadomienia, świadczące o prawidłowym wypełnieniu i zapisaniu formularza. Dodatkowo, w kolumnie ‘Wygenerowano’ widoczny jest aktualny status dokumentu. Spokojnie, to potrwa tylko chwilę! Gdy dokument będzie gotowy, pojawi się data i godzina wygenerowania dokumentu. Teraz możemy go pobrać, co pozwoli nam podejrzeć dokument oraz zapisać go w celu dalszego przesłania do właściwej osoby. Pamiętaj! Wystarczy solidne stworzenie danego szablonu w prostym w obsłudze generatorze dokumentów, aby usprawnić i ułatwić dalszą pracę! Dlatego zachęcamy do skorzystania z naszego generatora dokumentów DOKTOMY,. Pomoże Ci w tworzeniu zarówno ofert jak i innych, dowolnych szablonów, które sam definiujesz. Generuj oferty i bądź szybszy niż konkurencja!

 

 

Polecane wpisy